İZKA’dan dev yatırım! İzmir’e ‘Santorini evleri’ geliyor!

Santorini lead-xlarge

İZKA’dan dev yatırım! İzmir’e ‘Santorini evleri’ geliyor!

İşadamı Azat Yeşil’e ait İZKA Gayrimenkul İnşaat A.Ş Çiğli’de 240 milyon TL yatırımla 30 blok 526 konut yapacak. İZKA İnşaat bu projede uygulama ve mimari olarak Yunanistan’ın Santorini Adası’nı model aldı.

İzmir başta olmak üzere Türkiye’nin farklı illerinde yatırımlar yapan İZKA Gayrimenkul Yatırım İnşaat A.Ş’nin yeni projesi yola çıktı. İşadamı Azat Yeşil’e ait şirketin yeni adresi Çiğli oldu. Büyükçiğli Mahallesi’nde yer alan 34 bin metrekare arazide 30 bloktan oluşan 524 konut inşa edecek.

Çiğli’nin üst bölgesinde yer alan arazi Çamlıkent Sitesi’nin başlangıç bölümünde yer alıyor.  Şirketin, proje kapsamında 240 milyon TL yatırım yapması düşünülüyor.  Sadece arsa bedeli  56 milyon TL olan projede inşaat çalışmaları kısa sürede başlayacak.

SANTORİNİ MODELİ
İZKA İnşaat bu projede uygulama ve mimari olarak Yunanistan’ın Santorini Adası’nı model aldı. Teraslı evlerin yapılacağı projede yüksek katlı yapıların yanı sıra adadaki katlı, havuzlu ve teraslı deniz manzaralı binalar inşa edilecek.

Nzk1NzI3MT-azat-yesilden-karsiyakali-futbolculara-izka-insaat-karsiyaka-towerdan-daireİZKA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil, “Yıl sonu itibariyle Park Yaşam Ataşehir Projesi’ni teslim ediyoruz. Hemen ardından bu projeye başlayacağız. Coğrafi olarak zor ve eğimli bir bölge ama projemiz de buna göre yapılacak. Konak’taki yapacağımız projeyi biraz erteledik. Orada ruhsatımız onaylandı ama kat sayısını 45’ten 38’e düşüreceğiz. Planlanan zamanda Yeşildere’ye bakan, Konak’tan denizi gören projemiz de hızla yükselecek” dedi.